Професійні матеріали для будівництва

  • Власник:
  • Олег Борійчук
  • Створена:
  • 23-06-2008
  • Галузі:
  • Архітектура/Будівництво/Нерухомість
  • Вид групи:
  • Відкрита / немодерована
  • Тип групи:
  • професіональна

Протигрибкові матеріали (2)


Олег Борійчук

Приватний підприємець

Проблема плісняви і грибка виникає врезультаті накопичення конденсату як в старих, так і в нових приміщеннях. Наші квартири являють собою ідеальне місце для розмноження грибка – в них зосереджена велика кількість джерел утворення вологи: ванні кімнати, пральні машини, газові плити і т.д. Крім того, в сучасних квартирах стоять меблі, що перешкоджають нормальні циркуляції повітря і сприяють накопиченню конденсату в квартирах і офісних приміщеннях і як наслідок – сприяють виникненню плісняви і грибка.
Грибок та пліснява в житлових приміщеннях несуть пряму загрозу здоров"ю людини, оскільки спори через легені попадають в нашу кров і можуть викликати різноманітні захворювання. Грибкові організми (стафілококи) дуже важко вивести з організму, тому краще недопускати появи їх в середовищі, де ми живемо, взагалі.

На ринку можна знайти багато засобів захисту від плісняви і грибка і для санації вже заражених грибком поверхонь. Цінова категорія коливається від 6-8 гривень до 70-90грн за літру. Всі засоби можна поділити на три основні класи: засоби на основі хлору, засоби шо не містять хлору та засоби, що відсікають грибок від житлового приміщення. Можна виділити також традиційні методи боротьби з грибком, дуже популярні в сільскій місцевості - мідний купурос та керосинова паяльна лампа.

Щодо останніх можна сказати, що їх ефективність досить низька, оскільки знищення плісняви і грибка відбувається тільки в частинах де попав мідний купурос або наскільки глибоко відбулось температурне прогрівання стіни. Засоби, що містять хлор, знищують плісняву і грибок лише зовні і немають здатності глибокого проникнення. Завдяки низькій ціні (7-20грн за літру) та явному візуальному ефекту користуються популярністю серед споживачів. ПІсля нанесення на заражену стіну хлор вибілює її і споживач думає, що проблема вирішена. Якщо після подібної обробки наносити фарбу низької якості, яка має низьку паропронику здатність, то проведена таким чином санація не забезпечить регуляції вологості і мікроклімату в приміщенні і приведе до повторного утворення плісняви і грибка на поверхні.

Засоби, що відсікають грибок від поширення в приміщення теж мають сумнівну користь, оскільки не знімають самої проблеми, а лише створюють плівку на стіні, яку грибок не проходить. Варто зауважити, що такі матеріали займають найвищі цінові позиції серед всіх протигрибкових засобів (від 50 до 100 грн за літру).

Фунгіцидні матеріали, що не містять хлору можуть забезпечити відповідний результат. При цьому варто виділити біоцидні пропитки. Такі матеріали проходять всередину стіни досить глибоко і просуваються по грибковій тканині тим самим знищуючи сам грибок та шукаючи собі подальший шлях. Такий метод дозволяє провести геноцид грибка до 95%. Ціновий діапазон їх коливається в рамках 28-50 грн за літру. Під час нанесення таких матеріалів на стіну можливі різноманітні реакції - від різкого запаху і пари до піни, як при нанесенні перекисю водню на відкриту рану.

Треба наголосити, що боротьбу з грибком та пліснявою необхідно розпочати з встановлення причини його появи, оскільки немає матеріалу, який знищує грибок в середовищі його постійного розмноження.
Встановивши причину, усунувши її, потрібно зразу обробити стіну в радіусі +40см від видимої зараженої поверхні. Якщо приступити до демонтажу зараженої штукатурки без такої обробки, грибок разом з пилюкою і спорами розлетиться по всьому приміщенні і локалізувати його буде дуже важко. Первинна обробка поверхні приглушить грибок. Після висихання необхідно зняти заражену штукатурку чи гіпсову поверхню максимально, при можливості до основи. Після цього обробляємо протигрибковим засобом в 2 слої. У разі появи на стіні похідних елементів (піна, гель, напилення тощо) їх потрібно удалити механічним методом. Після цього заштукатурюємо стіну, шпаклюємо і малюємо. Малювання необхідно провести якісними паропроникними фарбами, але про це в інших розділах.

23.06.2008 20:52

 

Роман Герштун

Керівник відділу прямого продажу (головний спеціал...

Дякую за статтю, цікавий матеріал. Загалом проблема виникає ще з самого початку, тому що багато споживачів у прагненні "зекономити" нехтують цією процедурою. А наслідки вражаючі. Але наш менталітет саме в цьому і полягає - думати про біду коли вона уже у хаті. :)
З особистого досвіду:
Нещодавно стикнувся з фантастичною ситуацією, коли грибок розмножився за конструкцією яку по умовах об’єкту не можна було зрушити. Отже основним виходом дуло вприскувати засіб прямо на грибоу через щілину. Спробували свій - пішов. Правда це преміум клас с німецької сировини фірми Bayer, але він підтверджує написане у статті стосовно того що мало якісні засоби не справляються з грибком як правило :)

16.07.2009 19:27

 

Щоб мати можливість додати коментар, Вам необхідно залогуватися.

Якщо Ви ще не зареєстровані у сервісі, можете зробити це тут.

Работа.ua – лучшие работодатели находят профессионалов.