Баклажаны бизнеса

• Власник:
  • Наталія Меленна
  • Створена:
  • 11-06-2008
  • Галузі:
  • Інші, Маркетинг/Реклама/PR, Освіта/Навчання/Тренерство, Проектний менеджмент, Управління/Менеджмент
  • Вид групи:
  • Відкрита / немодерована
  • Тип групи:
  • професіональна

Банк часу - інноваційний феномен не-банківського сектору (7)

Олександр Різенко

спеціаліст з інтелектуального маркетинг, kmbs

Читав нещодавно про цікавий феномен – Банк часу. Ідея – фантастична, жодна криза – не страшна!
В той час, як більшість банків думають, як залучити додаткові кошти і радяться з колекторськими компаніями про можливості повернення кредитів, Банк часу намагається зробити життя людей кращим!
Банк часу – це міжнародна мережа установ, яка допомагає людям обмінюватися послугами і навичками. Абсолютно безкоштовно. Один з одним люди розраховуються власним часом.
«Ти мені годину - я тобі свою» - за таким принципом функціонує незвичайний банк. У даній структурі створено навіть власну валюту – Долар часу. Витративши годину власного часу на благо іншої людини, ви отримуєте Долар часу, за який маєте право купити годину часу іншої особи.
Приклад, який зможе проілюструвати, як ця інноваційна структура діє:
Я вмію та полюбляю доглядати за дітьми, а панянка, яка проживає на сусідній вулиці та має 2 дітей, за якими не встигає доглядати, - прекрасний ландшафтний дизайнер. Я та описана панянка стаємо учасниками Банку часу. В результаті цього – я 3 години доглядаю дітей жінки-дизайнера і отримую з Долари часу. За ці кошти я купую 3 години панянки (ландшафтного дизайнера), яка протягом цього часу приводить у лад мій сад. І всім добре!
Такий собі бартер часу...

02.03.2009 10:11

Наталія Родіонова

Контент-менеджер, Profeo

Цікаво:)
Чимось нагадує теорію про добро, яке потрібно передавати далі, як естафетну паличку.
Правда, щось не віриться, що у нас це спрацює.

Читайте наш офіційний блог! http://profeoblog.profeo.ua

02.03.2009 11:06

Олександр Різенко

Наталіє, погоджуюся з Вашими сумнівами щодо ефективності функціонування схожої системи у нас. Взагалі, Банк було створено в США, найбільшого поширення набув у Великобританії. А от щодо України - мені видається, що наша ментальність не сприяє тому, щоб хтось ззовні втручався в наше життя, домашній побут та вирішенян персональних проблем. Ми надто закриті в собі і не сприймаємо таких речей.

02.03.2009 12:28

Ольга Дегтярьова

Account manager інтернет-маркетинг агенції у скла...

Цікаво, лише приклад мені здається не цілком доречним - якщо ландшафтний дизайнер не має 3 годин часу, щоб подивитися за дітьми, звідки у неї з'являться ті ж 3 години, щоб привести до ладу сад?

Якщо я правильно розумію, що тут основна ідея, все ж таки, не в обміні часом, а в обміні вмінням/досвідом, використовуючи час/години замість грошей. Тобто, приклад був би коректнішим, якби дизайнер не хотіла/не вміла доглядати за своїми дітьми, або потребувала якоїсь професійної поради психолога/вихователя, наприклад, щоб вирішити якісь дитячі проблеми.

Олександре, а можете дати посилання на ресурси, які ви вивчали з цього питання? Справді цікаво було б переглянути )

Оля Дегтярьова

Ольга редагувала повідомлення 02.03.2009 16:39

Олександр Різенко

Ольго, можливо, дійсно - Ваш приклад більш доречний!
Щодо ресурсів - насправді я нічого не вивчав, просто ознайомився із цим "феноменом" на http://www.timebanks.org/

02.03.2009 14:37

Всем привет!!!
А я организовал подобного рода проект, только он назыается "Обмен услугами".
www.uslugi.co.ua
Заходите, смотрите, критикуйте!!!
А создан он 1 января 2009, я даже, к своему стыду, ничего и не знал о подобных проектах (Банк времени).
Зато теперь есть и на Украине такой проект, он пока еще "сопливенький", но будем развивать!!!

С уважением,

Иван

23.03.2009 19:52

Банк Времени

Гуманитарный центр

Уважаемые посетители данного форума!

19 января 2010 года в помещении УНИАН состоялась презентация социального проекта: Региональная Обменная Система "Банк Времени", www.bankvremei.org .
Приглашаем всех ответственных, социально активных людей, которые не безразличны к процессам в обществе и окружающем Вас мире, которые собрались не просто поговорить, а ещё могут на практике показать свою дееспособность, стать Участниками Банка Времени или хотя бы прочитать больше информации с сайта РОС "БВ" и поделиться ею со своими знакомыми.

19.01.2010 23:56

Щоб мати можливість додати коментар, Вам необхідно залогуватися.

Якщо Ви ще не зареєстровані у сервісі, можете зробити це тут.

Работа.ua – лучшие работодатели находят профессионалов.