Група власників Інтернет проектів

• Власник:
  • Тарас Міщенко
  • Створена:
  • 24-05-2008
  • Галузі:
  • Інтернет/Електронна комерція, ІТ/Програмування
  • Вид групи:
  • Відкрита / немодерована
  • Тип групи:
  • професіональна

Альтернатива «кумівству» - вебплатформа випускників (5)

Олександр Бєляков

консультант, Alumniportal Deutschland https://www....

Німецька хвиля

Альтернатива «кумівству» - вебплатформа випускників

Фінансово-економічна криза - в минулому, й фірми знову шукають фахівців. Яким має бути ідеальний кандидат для роботи, скажімо, на німецькій компанії? Відповідь знають представники вебсайту Аlumniportal Deutschland.

«Потрібно дуже добре володіти іноземною мовою, необов’язково навіть німецькою. Багато німецьких фірм, які працюють в Україні, очікують, що їхній претендент на роботу принаймні знає англійську мову. Потрібно мати досвід перебування за кордоном. Знову ж таки не обов’язково в Німеччині. Також очікується, що ця молода людина (або й людина старшого віку) є досить мобільною для того, щоб ще поїхати стажуватися в межах програми, яку пропонує фірма, або перебазуватися в інше місце, якщо буде така потреба», - пояснює Олександр Бєляков. Він є консультантом українського відділення інтернет-платформи Alumniportal Deutschland.

Всі послуги «на шару»

Цей інтернет-ресурс було створено федеральним урядом Німеччини за підтримки низки державних установ та фондів для налагодження зв’язку з випускниками німецьких академічних програм. Зареєструватися, до речі, на Alumniportal Deutschland може кожен, необов’язково навіть мати відношення до Німеччини чи німецьких програм. «Якщо порівняти інші мережі, то це суто комерційні проекти: за частину сервісу у вас навіть вимагають певні гроші. Цей проект є абсолютно безкоштовний. Незважаючи на те, що він є досить дорогий для німецького уряду, він є безкоштовним для українських користувачів», - підкреслює Олександр Бєляков.

Віднедавна Андрій Макаренко працює координатором програм з підтримки демократичного суспільства у представництві Фонду імені Генріха Бьолля. Про вакансію в організації дізнався завдяки порталу під час стажування у Німеччині. Каже, що вакансії такого рівня на будь-якому сайті з пошуку роботи навряд чи й знайдеш: «Всі позиції, які я отримував як політолог, надходили з бюро перекладів (я вказував, що за освітою – політолог і знаю німецьку мову). Тобто, робота не аналітична, а власне філологічна. Специфікації професій сайтів з пошуку роботи, але й бюро з працевлаштування не передбачає новітніх речей, відстає від часу. Такі сайти важливі тим, що вони пропонують альтернативу цій традиційній специфікації, яка зовсім не враховує спектр випускників вузів».

«Веб-організовані» випускники

Кирило Савін, керівник українського представництва Фонду Генріха Бьолля, також акцентує увагу на перевагах ресурсу для працедавців, на якому можна не лише розмістити чи переглянути резюме або вакансію, але й дізнатися про можливості співпраці й професійного розвитку: «Я не знаю такої ж платформи стосовно інших країн чи мов. Мені невідомо ані американських, ані британських речей. Хоча у них є випускники, але вони не «веб-організовані». А тут саме серйозна потужна платформа з великою кількістю можливостей».

Головною перевагою спільноти для працедавців, на думку засновників Alumniportal Deutschland, є безкоштовна база резюме осіб, які зазвичай мають західну освіту, володіють кількома мовами, бували за кордоном. Вже на попередній стадії розгляду профілів цих кандидатур представники відділів кадрів можуть запросити на співбесіду лише тих, хто їх найбільше зацікавив, економлячи інші ресурси. Шукачі ж роботи мають змогу без «кумівства» знайти роботу за фахом як вдома, так і деінде, адже географія порталу це дозволяє: він функціонує у 188 країнах і нараховує загалом понад 30 тисяч користувачів.

Автор: Євгенія Вятчянінова
Редактор: Володимир Медяний

26.05.2011 14:31

Микола Федчик

Приватний підприємець

Олександр Б.:

«Веб-організовані» випускники
Кирило Савін, керівник українського представництва Фонду Генріха Бьолля, також акцентує увагу на перевагах ресурсу для працедавців, на якому можна не лише розмістити чи переглянути резюме або вакансію, але й дізнатися про можливості співпраці й професійного розвитку: «Я не знаю такої ж платформи стосовно інших країн чи мов. Мені невідомо ані американських, ані британських речей. Хоча у них є випускники, але вони не «веб-організовані». А тут саме серйозна потужна платформа з великою кількістю можливостей».

LinkedIn !!!

Глянул бегло - не увидел там "серьёзной и мощной платформы" :)

А про локализацию - Йа ПлакалЪ

www.joerex.com.ua - Джорекс. Будь активным. Спортовары.
www.obruch.com.ua - обручи (хулахуп), тренажеры для фитнеса и аква-фитнеса
www.terraprint.com.ua - СНПЧ, картриджи и чернила для принтеров

Микола редагував повідомлення 27.05.2011 11:56

Олександр Бєляков

Спасибо за комментарий. Это бесплатный и вообще благотворительный проект немецкого правительства, а не украинского бизнеса. Так что дареному коню... Портал уже помог многим найти и работу, и партнеров. Попробуйте получить подобный сервис на других порталах, будете озадачены расценками.

27.05.2011 17:53

Микола Федчик

Приватний підприємець

Ну и путь дареный конь, что толку с него, если он команд на нашем языке не понимает?

Смысл текста - пияр во всей красе.
Смысл ресурса - непонятен, ибо нашим людям он неудобен, плюс есть много альтернатив, о которых владельцы ресурса просто не знают (или делают вид что не знают).

Вот еще немецкий XING в догонку. Воплне бесплатно можно найти и работу, и партнеров. Или monster.com

Что касается ключевой фразы - поиска работы "без кумовства", так я вообще не вижу тут проблем для опытных людей - "осіб, які зазвичай мають західну освіту, володіють кількома мовами, бували за кордоном". Таких и у нас разбирают моментально, и рекрутеры за нимим "в очереди" стоят.

И снова непонятно, с одной стороны речь про выпускников, с другой стороны - бывали за рубежом... в турпоездках что-ли?

"Вже на попередній стадії розгляду профілів цих кандидатур представники відділів кадрів можуть запросити на співбесіду лише тих, хто їх найбільше зацікавив, економлячи інші ресурси" - это на любом джоб-сайте можно, так что преимуществом это не назовёшь.

"Шукачі ж роботи мають змогу без «кумівства» знайти роботу за фахом як вдома, так і деінде, адже географія порталу це дозволяє: він функціонує у 188 країнах і нараховує загалом понад 30 тисяч користувачів" - абсурдные цифры для сайта в Интернете :))) 30 тыс. пользователей - это кто? аккаунты? заходы в сутки? в общем тоже цифра ни о чем.

"Попробуйте получить подобный сервис на других порталах, будете озадачены расценками" - да не буду озадачен! Резюме всюду бесплатно размещаются. Вакансии - в 70% случаев можно бесплатно разместить. И соискателям, и работодателям это мжно сделать совсем "без кумовства".

www.joerex.com.ua - Джорекс. Будь активным. Спортовары.
www.obruch.com.ua - обручи (хулахуп), тренажеры для фитнеса и аква-фитнеса
www.terraprint.com.ua - СНПЧ, картриджи и чернила для принтеров

31.05.2011 16:01

Олександр Бєляков

Николай, благодарю за взгляд со стороны.

Многие функции портала доступны только зарегистрированным пользователям, поэтому Вам их оценить и воспользоваться ими пока не удалось, что дает несколько искаженное представление о портале.

О языке: базовые функции уже предложены на русском, но регистрация идет на англ. или нем. яз. Т.к. наша целевая аудитория один из этих языков знает, проблем ни у кого не было. Тем более для регистрации необходимо указать лишь базовые данные - имя, страну, образование и т.п. - а это начальная ступень школьной программы. Украинская группа портала использует также укр. и рус. яз.

Хочу обратить Ваше внимание, что размещенный мною текст, не "пияр во всей красе", а журналистский материал радио "Немецкая волна". Текст соответствует критериям журналистской этики как Украины, так и Германии. Материал сделан в радио формате журналистом.

О выпускниках: "у нас разбирают моментально, и рекрутеры за нимим "в очереди" стоят". Это не совсем так. Хотя предложение для западных выпускников есть, не всегда оно соответствует их непосредственной специальности. Андрей Макаренко и обратил внимание в материале на это на примере своей ситуации. У нас тоже и немного специфические вакансии...

"бывали за рубежом... в турпоездках что-ли?"
Мы рады всем, кто учился, стажировался или работал в Германии. А эта аудитория гораздо шире, например, Au-pair или учащиеся украинских ПТУ, проходившие стажировку на Siemens. Если кто-то был в турпоездке и очень хочет узнавать больше о Германии, тоже можно зарегистрироваться.

31.104 пользователя - это только зарегистрированные участники с заполненным профилем. Из них из Украины - 1139 на сегодня. Некоторые из украинских пользователей (например, одна консалтинговая фирма) могут по статистике уже по 17 тыс. раз посетить свой профиль, но это не это не учитывается в указанных для Вас данных.

И самое важное: мы не только в онлайне, а и регулярно встречаемся офф-лайн. Были встречи выпускников и пользователей портала по 120-140 чел в Киеве, Одессе и Донецке. В частности, в Донецке немецкий консул лично обсуждал перспективы использования портала с пользователями. Наши фото и массу др. полезной информации Вы можете увидеть в украинской группе APD-Ukraine:

https://www.alumniportal-deutschland.org/community/pg/groups/38932/apdukraine/

Вы пишете: "Вже на попередній стадії розгляду профілів цих кандидатур представники відділів кадрів можуть запросити на співбесіду лише тих, хто їх найбільше зацікавив, економлячи інші ресурси" - это на любом джоб-сайте можно, так что преимуществом это не назовёшь".

В отличие от др. сайтов, я лично встречаюсь с руководством Human Resources - отделов кадров и помогаю им узнать больше о нашем ресурсе. Многие крупные компании (Альянс, Байер, Сименс, DHL, Noerr и др.) представлены на нашем портале и используют его для поиска целевой категории. Заходят ли они вообще на те бесконечные джоб-сайты, упомянутые Вами, я не уверен.

Если кто-то из пользователей просит меня лично помочь с трудоустройством, я тоже готов это сделать индивидуально и бесплатно. Др. сайты точно этого не делают или исключительно за большие деньги.

Для нашей целевой аудитории портал действительно полезен. Вы можете присодиниться к нам и найти новые возможности тоже. Портал открыт для украинских организаций, так что Вы как частный предприниматель тоже наш потенциальный пользователь.

01.06.2011 09:52

Щоб мати можливість додати коментар, Вам необхідно залогуватися.

Якщо Ви ще не зареєстровані у сервісі, можете зробити це тут.